Categories: Doradca podatkowy

Dobry doradca podatkowy – gdzie go szukać?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w brew pozorom nie jest łatwą sprawą. Już samo założenie firmy wymaga dopełnienie wielu formalności w urzędach. Oprócz tego należy zastanowić się gdzie będzie prowadzona działalność i w razie potrzeby odszukać odpowiednią halę produkcyjną lub lokal. Ponadto z założeniem firmy często wiąże się konieczność zakupu maszyn lub zatrudnienia pracowników.

Ponadto firma co miesiąc powinna być rozliczana z różnymi urzędami. Dlatego warto zatrudnić dodatkowo osobę, która będzie prowadziła księgowość. W przypadku większych firm wieloosobowych można zorganizować do tego celu osobne stanowisko pracy. W przypadku mniejszych firm lub tych jednoosobowych wystarczy zlecić rozliczenia firmy do biura rachunkowego. Wiąże się to przede wszystkim z mniejszymi kosztami za te usługi, ponieważ opłacenie usług biura rachunkowego jest o wiele mniejsze niż zatrudnienie osobnej księgowej.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwą sprawą szczególnie z kontekście prawa podatkowego. Każdy właściciel firmy zapewne nie raz spotkał się z zawiłościami przepisów, z którymi nie mógł sobie poradzić. Dlatego w każdej niejasnej sprawie najlepiej zwrócić się do fachowca. Doradca podatkowy Poznań doskonale orientuje się w aktualnych przepisach prawa podatkowego. Z racji obsługiwania dużej ilości klientów ma do czynienia z dużą ilością różnego rodzaju spraw. Potrafi wybrnąć we skomplikowanej sytuacji podatkowej, w którą często zapadają przedsiębiorcy.

Usługi doradcy podatkowego nie należą do najtańszych. Jednak wartość kwot, które dzięki doradcy udaje się zaoszczędzić jest niewspółmiernie wyższa od kosztów doradztwa.

Doradcy podatkowi najczęściej zajmują się sprawami takimi jak: należyta staranność VAT, rozpisanie struktury firmy, nieujawnione dochody, optymalizacje podatkowe, zakładanie działalności gospodarczej krok po kroku, zmiana formy prowadzonej działalności gospodarczej czy kryptowaluty.

Doradcy podatkowi specjalizują się w wielu dziedzinach. Dzięki temu, w sytuacji kiedy trafia do nich klient ze skomplikowaną sprawą nie odsyłają go do innych ekspertów. Sami mogą udzielić kompleksowej pomocy w wielu dziedzinach.

Często jest tak, że właściciele firm, którzy raz skorzystali z doradztwa podatkowego wracają do doradcy z kolejnym zleceniem. Jest to spowodowane tym, że widzą jak duże korzyści uzyskali dzięki pomocy doradcy.

Prawo podatkowe to bardzo dynamiczna dziedzina i aby móc udzielić kompetentnych informacji w tej kwestii należy nieustannie poszerzać swoją wiedzę.